Prodüksiyon Hizmetleri

Prodüksiyon Nedir?

Üretme, yapım gibi anlamlara gelen prodüksiyonun ortaya koyma ve gösterme gibi anlamları da vardır. Kısaca tanımı yapılacak olursa prodüksiyon; tanıtım, reklam filmi gibi projelerde ihtiyaç duyulan her türlü materyal, ekipman ve uygulamanın temin edilmesi ile ekipmanlarla ortaya çıkarılacak projenin tamamlanma aşamalarındaki her türlü faaliyeti kapsayan süreçtir. Ajans Arcadia bütün bu faaliyetleri titizlikle sürdürür. Herhangi bir tanıtım filmi, televizyon programı ya da sinema filminin tüm aşamaları prodüksiyon dahilindedir. Bu tür programların yanı sıra dublaj, seslendirme, animasyon, montaj gibi unsurlar ayrıca kameramandan oyunculara, ses sistemine, stüdyo ve kurguya kadar tüm aşamalar prodüksiyon sürecine dahildir. Prodüksiyon hizmetlerine ülkemizde daha çok reklam, dizi ve film çekimlerinde rastlanır.

Prodüksiyonda temel olarak verilecek hizmete göre uygun araçlar seçilmelidir. Örneğin bir tanıtım filmi çekilecekse bunun için tanıtım filmine uygun kameralar tercih edilmeli, ışıklandırmalar ortama uygun düzenlenmelidir. Ses sistemleri mevcut atmosfer düşünülerek kurulmalıdır. Ancak bu unsurlar sağlandıktan sonra sağlıklı bir prodüksiyon süreci başlayacaktır. 

Prodüksiyonuna başlanacak olan video çekimleri kendi içerisinde tanıtım, reklam, kısa ve uzun metraj film, viral film şeklinde ayrılmaktadır. Bu filmler genellikle firmaların hedef kitleye yönelik ürün ve hizmet tanıtımını kapsar. Bu videolarda ürün tanıtılırken ayrıca firma hakkında bilgi de verilir. 

Ajans Arcadia’nın prodüksiyon sürecindeki bir diğer unsuru da profesyonel fotoğraf çekimleridir. Fotoğraf çekimleri sanatsal, ürün, model, katalog gibi amaca yönelik farklı başlıklar altında toplanabilir. Görsel yönden bilinçaltında kalıcılık yaratmak için fotoğraf çekimleri son derece önemlidir. Bir ürün, hizmet ya da düşünceyi yansıtmak, hedef kitlenin zihninde kalıcı olarak yer etmek açısından fotoğraf çekimlerinin profesyonel bir bakış açısı ile yapılması gerekmektedir. Bu fotoğraf çekimlerinin kurgulanacak video ile birleştirilmesi, fotoğraftan canlı karelere geçiş gibi günümüzün trend reklamlarını hayata geçirmek için prodüksiyon süreçlerinin uzman kişiler tarafından yönetilmesi gerekir.

Animasyon Filmi Nedir? Nasıl yapılır?

Animasyon film çalışmalarında prodüksiyon süreci ise gerek iki boyut gerekse 3D dediğimiz üç boyut düzleminde modelleme süreci ile başlayarak kurguya uygun olarak modellerin hareket ettirilmesi ve reklam filmi haline dönüştürülmesi şeklinde gelişmektedir. Prodüksiyon süreci sonunda uygun ses, müzik ve dublaj ile animasyon hayata geçirilecek, uygun platformlarda yayınlanacaktır. Tüm bu modelleme, seslendirme ve müzik çalışmaları ise Ajans Arcadia öncülüğünde, alanında uzman ve deneyimli sanatçılar ile yapılmalıdır.

Markanızı Öne Çıkarın ve Bilinirliğini Arttırın.

Bilindiği gibi internetin yaygınlaşması ile hızlı tüketim içerikleri hızlı bir şekilde hayatımızdaki yerini aldı. Özellikle sosyal medyada insanlar okumaktan ziyade seyretmeye yöneldiler. Göze ve kulağa hitap eden yayınlar çok daha fazla ilgi uyandırdı. Bu nedenle prodüksiyon süreçleri de bu çerçevede şekillenmeye devam ediyor. Bir markanın öne çıkabilmesi için kaliteli tanıtım ve reklam videolarına dahası bir YouTube kanalına sahip olması zorunlu hale gelmiştir. Sosyal medyada sürekli paylaşım yapmak markanızı ileri götürmek için yeterli olmayacaktır.

Takipçilerin dikkatini çekmek için dikkat çekici videoların hedef kitleye uygun hikâyelerle düzgün bir prodüksiyondan geçerek tasarlanması ve doğru zamanda doğru platformlarda yayınlanması gerekir.  Bu süreçleri yönetmek için ise alanında uzman ve deneyimli kadrosu, teknik ekipmanı yeterli olan, piyasada fark yaratmanızı sağlayacak bir ajans ile çalışmak gerekiyor. Yani ortaya kreatif işler koymak ve markanızın reklam sürecini iyi yönetmek adına en etkili yol bu alanda kaliteli işlere imza atmış bir ekibin deneyimlerinden yararlanmak olacaktır.

Ajans Arcadia olarak ürün, hizmet mekân tanıtımlarını deneyimli ekibimizle yapıyor, ihtiyaca yönelik 3D animasyon filmlerini hayata geçiriyor; seslendirme hizmetleri sağlıyoruz. Ayrıca günümüzün trendi Drone ile özel havadan çekimler düzenleyerek markanızın diğer firmalardan sıyrılarak öne çıkmasına yardımcı oluyoruz.  Bünyemizdeki farklı boyutlardaki film çekim platolarında ortaya çıkardığımız filmlerin prodüksiyon süreçlerini a’dan z’ye başarılı bir şekilde yönetiyoruz. Son teknoloji ışık ve kamera malzemelerimiz, deneyimli metin yazarlarımız ve yönetmenlerimiz ile kaliteli ve adından söz ettiren işler ortaya çıkartmaktayız. Siz de herhangi bir fikrinizi hayata geçirmek, markanızı en uygun mecralarda profesyonel bir şekilde tanıtmak istiyorsanız Ajans Arcadia’nın uzman kadrosu ile sizlerin bu alandaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.