Türkiye İstatistik Kurumu’nun “Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması”na göre Türkiye’de 16-74 taş grubundaki bireylerde internet kullanımı %79 olarak açıklandı. İyi tasarlanmış bir mobil uygulama, bir mobil web sitesinden çok daha hızlı eylemler gerçekleştirebilir. Uygulamalar, verilerini yerel olarak mobil cihazlarda depolar. Bu nedenle, mobil uygulamalarda veri alımı hızlı bir şekilde gerçekleşir. Uygulamalar, tercihlerini kaydederek ve bunları kullanıcılar adına proaktif işlemler yapmak için kullanarak kullanıcıların zamanından daha fazla tasarruf sağlayabilir. Ajans Arcadia, kurumunuz için en uygun mobil uygulamayı ve seçeneklerini belirler ve size sunar.

Mobil Oyunlar

Kurumunuz için hedef kitleniz ve içeriğiniz baz alınarak kurumunuza özel mobil oyunlar geliştirmek marka bilirnirliğinizi arttırarak kitlenize hitap etmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda katıldığınız fuarlarda da kurumunuza özel tasarlanmış mobil uygulamanız ve mobil oyunlarınızla bir adım öne çıkabilirsiniz.

Oyun sektörü, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte, sürekli büyüyor. Ülkemizde de örneklerini gördüğümüz birçok oyun firması her gün yeni oyunlar yapmak için çalışıyorlar. Böylesine büyüyen bir sektörde oyunlaşma adı altında kurumunuzun adını duyurmak sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Oyun oynayan yaş aralığı da yine teknolojik aletlerin ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle genişledi. Nispeten eski bir kaynak olmasına rağmen, Forbes’un 2017 yılındaki bir raporuna göre, dünya çapında oyunlardan kazanılan karın %42’si mobil oyunlardan gelmekte.

Markalar genel olarak mailing, walk-in gibi  geleneksel pazarlama araçlarıyla öne çıkarlar. Globalleşen dünyamızda pazarlama araçları da geri kalan her şey gibi evrimleşti. Geleneksel pazarlama stratejileri marka bilinirliği sağlamayı amaçlarken, oyunlaştırma kullanıcıların sürekli geri gelmelerini sağlar. Kurumunuz için yapılan oyunların eğlenceli ve merak uyandıran oyunlar olması, potansiyel müşterilerin markanıza ve ürünlerinize sürekli maruz kalmalarını sağlar.

 

Mobil Uygulama Hizmetinin Faydaları

Mobil web siteleri, işlevlerinin çoğunu gerçekleştirmek için javascript kodunu kullanır. Ve mobil uygulamaların kullandığı çerçeve, bir javascript kodundan neredeyse beş kat daha hızlı çalışabilir! Tüm bunlar arka planda olurken, kullanıcılar mobil uygulamaların ön ucunda eylemleri daha hızlı tamamlayarak yine keyifli bir kullanıcı deneyimine katkıda bulunuyor. Bir mobil uygulamanın tüketicilere sunduğu en önemli şeylerden biri markanız hakkında farkındalık ve onunla iletişimdir. Ve hedef pazarınızla yaptığınız bu düzenli etkileşim sayesinde, güveni güçlendirebilirsiniz.

 

Hedef kitleniz size ne kadar güvenirse, daha sonraki satış konuşmalarını dinleme ve hatta markanıza bağlanma olasılıkları o kadar artar. Bir uygulama ile, markanızın neyi temsil ettiğini göstererek (söylemek yerine) kullanıcılarınıza neden size güvenmeleri gerektiğini göstereceksiniz. Bütün bu sebeplerden dolayı birçok sektörde birçok şirket mobil uygulamalar hakkındaki stratejilerini geliştirmeye devam ediyorlar. Konuyla ilgili Red Hat makalesini Buradan okuyabilirsiniz.

Mobil uygulama hizmeti aynı zamanda müşteri hizmetleri olarak da işlem yapabilmekte. Canlı destek görevi gören uygulamalar ile müşterilerinize 7/24 destek sunabilirsiniz.

Mobil oyun ve uygulama hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Tasarım Ofisi

    Bebek, Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüs, No: 10

    34342 – Beşiktaş/İSTANBUL

    +90 212 909 91 07