Gittikçe gelişen ve dijitalleşen dünyamızda sosyal medya, kurumların ve bireylerin kendilerini hedef kitlelere duyurmalarının ve etkileşim almalarının en önemli yapı taşlarından biri. Kullanıcıların anlık olarak paylaşım yapabildikleri ve başkalarının hareketlerini inceleyebildikleri bu platformlarda oldukça interaktif bir dünya var.

 

Neden Sosyal Medya Yönetimine İhtiyacım Var?

Sosyal medyanın reklam ve pazarlama açısından bu kadar etkili olmasının en büyük sebebi geri bildirim seçeneğinin anlık olması. Kullanıcı televizyondan gördüğü ya da radyodan dinlediği bir reklama herhangi bir geri bildirim ve bunun hakkında bir yorum yapamazken sosyal medyada hedef kitleye göre yapılan bir reklamın altına kendi yorumunu yazabilir ya da başka kullanıcılarının yorumlarını okuyabilir.

 

We Are Social 2020 raporunun istatistiklerine göre Türkiye nüfusunun %74’ü internet kullanıyor; bu da 62 milyon insan demek. İnternet kullanıcılarının ise 54 milyonu; yani nüfusun %64’ü sosyal medya kullanıcısı. İstatistiklere göre kullanıcılar ortalama 3 saate yakın sosyal medyada vakit geçiriyorlar.

Nüfusun yarısından fazlasının kullandığı bu platformlarda yer almak potansiyel müşterilerinize ulaşabilmeniz için en doğru yöntemlerden biri.

Ne Yapıyoruz?

Ajans Arcadia olarak, sosyal medya Yönetimi hizmetlerimizle, markanız için belirlediğimiz strateji ve hedefler doğrultusunda, karar verdiğimiz hesap ve sayfalarını oluşturuyor, takipçiler ve potansiyel müşterilerle iletişimlerini planlıyor ve yönetiyoruz. Alanında uzman takım arkadaşlarımız ile sizin ya da markanız için en uygun platformları seçerek pazarlama planlamamız ile birlikte işe koyuluyoruz.

Süreç Nasıl İşliyor?

Dijital pazarlama planımızdan ve pazarlama bütçemizden en iyi şekilde yararlanmak amacıyla öncelikle Pazar araştırması yapıyoruz. Sonrasında bireyin ya da markanın sosyal medya yönetimi stratejisini geliştirmeye başlamadan önce kurum en uygun platformları seçiyoruz. Sonrasında sosyal medya stratejimizi geliştirip içeriklerimizi ne sıklıkla yayınlayacağımızı planlıyoruz. Aylık olarak gönderileri ayın başında planlayıp müşterilerimizin onayını aldıktan sonra paylaşımımıza başlıyoruz. Bu süreçte hesabın takipçilerinin yorumlarına ve mesajlarına yanıt vererek müşteri hizmetleri ekibimizin kalitesini bir kez daha gösteriyoruz.

Hesabın içeriğine ve hedef kitlesine uygun olarak reklam kampanyaları oluşturarak yeni müşterilere ulaşıyor ve kurumunuzun daha fazla kar etmesini sağlıyoruz. Düzenlediğimiz reklam kampanyalarının sonucunda hesabın reklam performansını takip ederek kampanyalarımızın iyileştirme alanlarını belirliyoruz. Hedef kitlenize göre kaliteli ve düzenli içerik paylaşımı hem hedef kitlenizle samimi bir bağ kurmanızı hem de reklamlar ile yeni kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Kurumsal Kimlik ve Sosyal Medya Yönetimi hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.