Ajans Arcadia olarak 3D modelleme ve rendering ile tasarlanan projelerinizi 3 boyutlu halde görüntüleyebilmenizi ve tasarım henüz üretim aşamasına geçmeden önce tasarımı her türlü inceleme fırsatına sahip olmanızı sağlıyoruz.

 

3D Modelleme & Render


Teknolojiye gün geçtikçe gelişmesine şahit olduğumuz çağımızda teknolojinin en büyük ivmelerinden biri de tasarım camiasından 3D modelleme. 3D modelleme bilgisayar ortamında tasarımı üç boyutlu hale getirmeye verilen isimdir. Bu sayede tasarlanan projeyi 3 boyutlu halde görebilir ve böylece tasarıma her yönden bakabiliriz. 3D rendering ile projelerinizi görsel olarak anlaşılır hale getirip nesnelerin ve sistemlerin simülasyonu yapılarak hacim yaratılır. Mimari tasarım ve iç mekanların da 3D modelleme ile sizin için dijital modelleri oluşturulabiliriz.

3D Teknolojisinin Amaçları

3D modellemenin 2 amacı bulunmaktadır; rendering ve üretim. Eğer modelleme ile oluşturulan bir tasarımın amacı üretim ise burada görsellik ön planda olmuyor. Ama eğer asıl amaç 3D rendering ise; yani modellemenin sunulması ve derlenmesi ise, tasarımın öne çıkan özelliği teknik özellikleri, boyutları ve toleransları olmakta.

3D görselleştirme ile farklı programlar ile hazırlanan çizimlerin üç boyutlu hale dönüşümü gerçekleşir. 3 boyutlu olarak hazırlanan çalışmalar özellikle satış işlemleri sırasında müşterilerin tasarımı daha ayrıntılı şekilde incelemesine olanak sağlayacaktır.

3D Teknolojisinin Kullanıldığı Sektörler

3D görselleştirme ve ve rendering teknolojisi perakende sektöründe e-ticaret ürünlerini çevrimiçi alışveriş yapanlara göstermek ve ürün prototipleri oluşturmak için kullanılabilir. Emlak sektöründe de sanal 3D ev turları sıkça tercih edilmeye başlandı. Projelerin planları veya gerçek hayattaki çalışma modelleri oluşturmaktan genellikle daha uygun maliyetli olduğu mimari ve otomotiv tasarımı için kullanılması da uygundur. Mühendislikte önerilen projelerin teknik resimleri oluşturulabilir. Tıbbi görüntüleme ve havacılık sektörlerinde de 3D oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

3D render, hem markalar hem de tüketiciler için yaşamı dönüştürme potansiyeline sahiptir. Markalar için, 3D olarak oluşturulmuş görüntülerin vaat ettiği maliyet tasarrufları, günümüzün ekonomisi göze alındığında oldukça heyecan verici.

3D Modelleme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.